#دوستی

عالم غیب و شهود!

انجمن: 
باسلام خسته نباشید اگر امکانش هست بنده را در پاسخ به این سوال راهنمایی کنید.. بعضی از چیزها و یا مسائل برای ما غیب هستندو بعضی دیگر شهود  ما چطور و از چه راه هایی برای آشکار کردن غیب هایمان میتوانیم  استفاده کنیم؟؟ با تشکر یاحق..

ازدواج با بی نماز!

با سلام  وقتتون بخیر من دختر مجردی هستم ک قصد ازدواج با پسری دارم ک نماز صبح رو نمیخونه و میگه که براش سخته صبحا بیدار بشه  بنظر شما ازدواج با کسی که نماز صبح نمیخونه اشکال داره و باعث میشه بعدا اثرات بدی روی بچه هامون داشته باشه؟
برچسب: 

عشق و علاقه های افراطی من نسبت به دوستام!

مشکل من:من با هر کی دوست میشم بعد از اینکه دوستیمون از حالت عادی دراومد و تبدیل به صمیمی میشه من نسبت به همجنس خودم حس محبت خیلی شدیدی پیدا میکنم و دوست دارم یجورایی فقط برای خودم باشه و الکی روش غیرتی میشم یا احساسات فراتر از دوستی از خودم نشون میدم...با اینکه اون فرد هیچ حس خاصی به من نداره و اصلا بهم اعتنایی نمیکنه.این فقط برای یک نفر صدق نمیکنه بلکه با هر کی دوست میشم همینطوریه.خودمم نمی دونم این همجنسگرایی حساب میشه یا نه.ولی من نسبت به جنس مخالف خودم هیچ حسی ندارم.خیلی ساده باهاشون ارتباط برقرار میکنم و برعکس هم سن های خودم تا به حال نسبت به هیچ پسری حس خاص و علاقه ای نداشتم.ولی نسبت به همجنس خودم خیلی حس محبت داشتم و سریع عاشق هم سن های خودم میشدم. ولی مشکل اینکه همین حس محبته بعد از مدتی از بین میره و من نسبت به اون فرد علاوه بر اینکه هیچ حسی ندارم بلکه ازش متنفر میشم. ولی الا یک مدته از دختری خوشم اومده.اولاش دوستیم به اون فرد به این خاطر بود که همه نمازاش رو اول وقت میخوند و حجابش رو رعایت میکرد.ولی بعد تبدیل به یک محبتی شد که اصلا نمیشد کنترلش کرد. نمی دونم کارم درست بوده یا نه ولی چندین بار از روی هیجان به خودش گفتم دوسش دارم. علاوه بر اینکه اون محبتش بهم بیشتر نشد بلکه دوستیمون بهم خورد و همین الا هم من به زور دوست خودم نگهش داشتم. محبت من به این فرد علاوه بر اینکه کمتر نشد بلکه خیلی بیشتر هم شد. در خواب چیز های بدی نسبت به اون فرد میدیدم و بعد از اینکه از خواب بیدارم میشدم خیلی از خودم خجالت میکشیدم. این محبت یک طرفه و افراطی من باعث شده که دوستیمون بهم بخوره...و همین باعث شده که من خیلی به اون بچسبم و خودم رو کوچیک کنم. واقعا نمی دونم چی کار کنم.من بهترین دوستام رو به این خاطر از دست دادم. خیلی میترسم این محبت های نسبت به همجنس خودم نشونه همجنسگرایی باشه.
برچسب: 

پدر و پدربزرگ ندارم تا برای عقد موقت از آنها اجازه بگیرم!

با سلام  دختری ۲۲ساله هستم که پدر و پدربزرگم فوت کردن  مرجع تقلیدم آقای سیستانی هستند  با آقایی در رابطه هستم و قصدمان ازدواج است آیا میتوانیم خودمان صیغه موقت بخوانیم تا صحبت کردنمان بلامانع باشد ؟ دختری که پدر و پدربزرگش فوت کرده اند  میتواند ازدواج موقت کند بدون اذن ؟  
برچسب: 

به خاطر عشق به دیگری نمی توانم ازدواج کنم!

وقتی پسرعمت میاد خاستگاری پدر و مادرت راضین و از پیش خودشون بریدن و دوختن و تو اونو نمیخوای و عاشق کسه دیگه هستی باید چیکار کنی؟ (کسی که دوسش دارم مسیحیه واسه همین نتونستم باهاش ازدواج کنم اما هم رو دوس داریم و کات ندادیم خانوادم خبر ندارن)
برچسب: 

قطع رابطه یا قهر؟

سلام  اگه بنا به دلایلی با دوستان خود قطع ارتباط کنیم آیا حکم قهر را دارد؟ مثلا من میخواستم از دانشگاه انصراف بدم و دیگه نمیخواستم با همکلاسیهام ارتباط داشته باشم برای همین بدون هیچ توهینی شماره ام رو عوض کردم و دیگه باهاشون مرتبط نشدم. میخوام بدونم این هم مثل قهره و ممکنه نمازهام قبول نباشن؟

دوسـت داشتن قلبی اهل بیت

انجمن: 
بسم الله الرحمن الرحیم با سلام خدمت کارشناسان محترم بنده یک سوال داشتم که خیلی ذهن منو مشغول کرده و این سوال این هستش که بنا بر فرموده امام صادق علیه السلام قلب حرم خداست در حرم خدا غیر خدا را جای ندهید این حدیث از یک سو و از سوی دیگر پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم  خطاب به امیرالمومنین علی علیه السلام می فرمایند که مثل تو مثل سوره قل هو الله است هرکس با قلبش تو را بخواند و با زبانش از تو دفاع کند و با اعضا و جوارحش از تو پیروی کند ۳ قسمت ایمان رو کامل کرده، سوال این هستش که آیا در قلب می توان اهل بیت علیهم السلام را جا داد و این جای دادن منافاتی با حدیث امام صادق علیه السلام ندارد؟ و سوال دیگر اینکه آیا می توان حدیث امام صادق علیه‌السلام را این گونه تفسیر کرد که منظور ایشان از خدا، خود خداوند متعال و هر کسی است که آدم را به خدا نزدیک میکند و منظور از غیر خدا کسانی هستند که افراد را از خدا دور می کنند با تشکر 
برچسب: